Звіт адміністрації

2017-2018 навчальний рік

2018-2019 навчальний рік

 

Звіт адміністрації школи про навчально-виховну та господарську діяльність закладу у 2018 – 2019 навчальному році.

І. Навчальна діяльність.

У 2018 – 2019 навчальному році усі навчальні програми із предметів, передбачених навчальним планом, було виконано.

На кінець навчального року у школі навчалося 173 учні. Із них високого рівня досягли 15 учнів:

Дудченко Галина, Радько Анастасія, Редька Лілія – 3 клас;

Книш Софія,  Пузиренко Сергій, Ралка Арсеній, Тендітна Аліна, Труфан Даніїл – 4 клас;

Карпенко Анастасія, Савченко Руслана, – 5 клас;

Музикін Матвій, Мурай Юрій – 6 клас;

Бульченко Руслан, Лаврик Дарина, Колодненко Андрій – 7  клас.

 

Мають достатній рівень навчальних досягнень 43 учні.

Мають початковий рівень навчальних досягнень 11 учнів.

Одержали атестат про середню загальну освіту 6 учнів:

Гордієнко Юрій

Залужняк Владислав

Кібукевич Артур

Науменко Оксана

Скиртач Назар

Скрипченко Данило

Одержали свідоцтво про неповну загальну середню освіту 13 учнів:

Бабакіна Вікторія

Вернигора Юлія

Конарєва Кристина

Лаврик Діана

Мішуков Іван

Назаренко Владислава

Поляков Євген

Сергієнко Надія

Скидан Єлизавета

Собко Іван

Стукало Іван

Троценко Максим

Федірко Сергій

Участь в предметних олімпіадах та конкурсах.

У 2017-2018 навчальному році учні школи вибороли 8 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з  базових дисциплін:

Бульченко  Руслан Миколайович, 7 клас – І місце з фізики, І місце з хімії, ІІ місце з математики.

Колодненко Андрій, 7 клас – ІІІ місце з фізики, ІІІ місце х хімії.

Музикін Матвій, 6 клас – І місце з математики.

Лаврик Дарина, 7 клас – ІІ місце з української мови та літератури.

ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика:

Дудченко Галина, 3 клас – І місце;

Книш Софія, 4 клас – І місце;

Карпенко Анастасія, 5 клас – І місце;

Савченко Руслана, 5 клас – ІІ місце;

Лаврик Дарина, 7 клас – ІІ місце;

Скидан Єлизавета, 9 клас – ІІІ місце.

 

У мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка

Карпенко Анастасія, 5 клас:

І місце у ІІ етапі,

ІІ місце у ІІІ етапі,

ІІ місце у IV етапі конкурсу (Київ)

Мурай Юрій, 6 клас – І місце у ІІ етапі;

Савченко Руслана, 5 клас ІІ місце;

Скидан Єлизавета, 9 клас – ІІ місце.

 

Протягом року учні школи брали активну участь у міжнародних предметних конкурсах та іграх:

«Соняшник», «Левеня», «Геліантус», «Грінвіч», «Кенгуру», «Sunflower», «Колосок» (осінній і весняний), «Лелека».

 

Виховна робота за звітний період:

У 2018-2019 н.р. виховна робота в школі проводилася відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» та нормативно-правової бази виховної роботи.

Виховні заходи, об’єднані в тематичні місячники, тижні проводилися згідно з планом роботи школи на 2018-2019 н.р.

Продовжилася робота по підтримці традицій школи шляхом проведення загальношкільних та тематичних свят, спортивних заходів, виступів агітбригади, різноманітних конкурсів.

З метою  попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю  вихованців проводилися заходи з безпеки життєдіяльності: тематичні бесіди, Дні безпеки життєдіяльності напередодні канікул, місячник «Увага! Діти на дорозі!»,  конкурси малюнків з безпечної поведінки при пожежі та на вулицях і дорогах, тижні БЖД. Під час перелічених заходів відбулося практичне відпрацювання плану дій при надзвичайних ситуаціях, надання домедичної допомоги.  У школі створено куточки «Безпечного відпочинку», «Пожежної безпеки», «Безпека дорожнього руху».

ДЮП школи виборола III місце в обласному турі. У рамках роботи з профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, СНІДу значну роботу проводить шкільний наркопост, Рада профілактики правопорушень, Рада старшокласників. Проводилося анонімне соціологічне опитування учнів школи з метою виявлення поширення куріння в підлітковому та молодшому шкільному віці, дослідження чинників куріння, випуск інформаційних бюлетенів, конкурс плакатів, День громадського здоров’я (створено відеоролик у Фейсбуці)

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 514-р «Про затвердження плану заходів на 2015 рік з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року» в школі проводяться тематичні зустрічі з медичними працівниками, відео лекторії, години спілкування «Профілактика наркозалежності», Дні здорового способу життя».

З метою пропаганди кращих народних та сімейних традицій щорічно проводяться театралізоване свято «Іде Святий Миколай», благодійний ярмарок,  День сім’ї, День матері, цикл виховних годин «Готовність до сімейного шлюбу», «Домашнє вогнище родинне», створено відеоролики до Дня батька, Дня матері, Дня вишиванки (у Фейсбуці)

Виховними досягненнями напрямку ціннісне ставлення до праці стали усвідомлення значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговування та суспільно-корисної праці, підготовка учнів до майбутньої професійної діяльності. В школі проводяться загальношкільні акції: «Санітарний четвер», «Листя», «Сніг», «Скажімо «Ні» сміттєвим лабіринтам», «Квітуче подвір’я школи», «Ліс потребує відновлення» (збір жолудів, каштанів, висадка саджанців).

До проведення профорієнтаційної роботи залучаються представники закладів освіти області, відвідуються «Ярмарки професій».

Виховна робота в закладі спрямовується на усвідомлення себе як невід’ємної частини природи, вироблення навичок природоохоронної поведінки. Проводяться акції: «Я – господар школи», «Встанови годівничку», «Збережи та нагодуй птахів». Упродовж року проводилися екологічні, ботанічні прогулянки до лісу, річки «Заглянь в природу нашого краю».

З метою гідного вшанування подвигу українського народу у Другій Світовій війні, увічнення пам’яті про загиблих та жертв війни у школі-пройшов тематичний тиждень «Якщо діти благають – гармати мовчать»: тематична лінійка, флешмоб, акція “Пам’ятник”, мітинг пам’яті, виховні години. До Дня партизанської слави були проведені виховні години про подвиги партизанів та підпільників «Стежками партизанської слави». НА відзначення Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників проведено мітинг пам’яті «Нехай ніколи пам’ять нам не зрадить в дорозі до священного вогню»…, організовано екскурсії до Сумського краєзнавчого музею.

З метою вшанування осіб, які віддали життя за незалежність і територіальну цілісність України  проведенні антитерористичної операції на сході України в школі щорічно за окремим планом проходить День захисника України в рамках якого учні згадують випускників школи-учасників АТО. Проводяться виховні години, вікторини, змагання, присвячені героїчному минулому України часів Козаччини.

Учні школи брали участь у зборі пластикових кришечок для виготовлення протезів інвалідам АТО

До  Міжнародного дня інвалідів в школі пройшла виставка дитячих робіт «Доброта врятує світ». В результаті участі у благодійній акції «Від серця до серця» було зібрано 1030 грн. Для лікування Полях Алінки колектив школи передав 7142 грн.

З метою гідного вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в школі щорічно 14 грудня та 26 квітня проходять Уроки пам’яті «Біль Чорнобиля  з роками не вмирає», тематична лінійка «Чорнобиль в серці України» відео подорож «Спогади про Чорнобиль»,  виставки – експозиції «А думалась, що атом той слухняний».

З метою виховання юного покоління на засадах козацького світогляду та здорового способу життя учні брали участь у  проведенні дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Джура». Учні змагалися з традиційних козацьких видів фізичної культури, спорту, військових умінь, осягали секрети козацької кухні, медицини, знахарства.

Позакласна робота з  художньо-естетичного напряму представлена гуртками «Умілі руки», вокальними ансамблями, а також гуртками філій Садівської дитячої школи мистецтв та Низівської музичної школи.

Школа активно співробітничає з театрами м. Суми: «Барвінок» та «Дивосвіт», ТЮГ, Сумським обласним академічним театром ім. Щепкіна, філармонією, палацом «Хімік». В цьому навчальному році діти переглянули вистави «Мартин Боруля», «Лускунчик».

Усі перераховані гуртки мають постійний склад учнів, відзначаються результатами за підсумками районних та обласних конкурсів.

Обласний пісенний дитячий конкурс «Чарівні джерела»

Скидан Єлизавета – диплом III ступеня

Науменко Оксана – диплом II ступеня

Сергієнко Надія – диплом II ступеня

Дует Борисенко Є. та Сергієнко Н. – диплом I ступеня

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Сумщина має талант»

Борисенко Єлизавета –  диплом II ступеня

Науменко Оксана – лауреат I ступеня

Мурай Юрій – лауреат II ступеня

Дипломанти:

Тендітна Аліна

Книш Софія

Сергієнко  Надія

Індик Альона

Всеукраїнський творчий проект «Співучий край»

Борисенко Єлизавета –  Гран-прі

Науменко Оксана – диплом II ступеня

Обласний пісенний конкурс «Музика  душі»

Борисенко Єлизавета –  диплом II ступеня

Сергієнко  Надія – диплом III ступеня

Науменко Оксана – диплом III ступеня

Дует Борисенко Є. та Сергієнко Н. – диплом I ступеня

Силами учнів гуртка «Умілі руки» оформлювалися виставки, готувалися подарунки до тематичних та календарних свят, пам’ятних дат. До Дня вишиванки створили леп бук, для вшанування героїв ЧАЕС – проект «Білий птах з чорною відзнакою».

Значна увага приділяється патріотичній роботі. Розроблені та реалізуються заходи щодо реалізації «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді». До державних свят виставляється експозиція, присвячена випускнику школи Кені Денису, що загинув під час проведення АТО. У шкільній бібліотеці протягом навчального року оформлено книжкові виставки «Козацькому роду нема переводу», «Любіть Україну, всім серцем любіть», «Стежками рідного краю».

НА високому рівні пройшов у школі тематичний тиждень до Дня української писемності та мови».

Проведено заходи на відзначення Дня Гідності та Свободи, Дня Соборності України, Дня вшанування Героїв Крут, Дня Героїв Небесної Сотні.

Продовжує роботу пошуковий загін «Пам’ять». Члени загону є постійними учасниками загальношкільних заходів.

Проведено заходи на вшанування воїнів – інтернаціоналістів, зокрема колишнього військового керівника школи Ермоленка Олександра Івановича: тематична зустріч з донькою, відвідано могилу героя, переглянуто фільм, створений директором школи Іщенком С.І.

З метою активізації краєзнавчої роботи відбулася презентація книг жителя села, викладача кафедри логопедії СНПУ ім. А.С.Макаренка Кравченка Анатолія Івановича, присвячених історії с.  Старого Села.

Члени пошукового загону «Пам’ять» брали участь в районній конференції «Герої сучасності серед нас», де презентували матеріали про випускника школи Казнієнка Сергія Сергійовича, пораненого під час проведення АТО.

А також у районній та обласній конференціях «Патріотична хвиля» звітували про роботу волонтерського загону і вибороли перехідний обласний прапор. Учень 10 класу Індик Михайло був постійним учасником засідань обласної школи «Лідер», що проводилася протягом року.

Підсумки спортивно-туристичної роботи школи протягом року висвітлювалися на сторінці у Фейсбуці.

з декоративно-прикладного, хореографічного, музичного мистецтва, а саме гурток «Кераміка» (керівник Ізмаілова Л.Г.), вокально-хорового (керівник Дрешпан О.О.), народного танцю (керівник                 Шабетя М.О.). Усі перераховані гуртки мають постійний склад учнів, відзначаються досить високими результатами за підсумками обласних естетичних конкурсів.

 

Господарча діяльність. Матеріальна база.

 

Завдяки великій увазі, яку приділяє керівництво громади та відділ освіти Нижньосироватської сільської ради забезпеченню належних умов проведення навчально-виховного процесу в школі постійно проводиться велика робота з розширення матеріально-технічної бази навчання та приведення приміщень школи у відповідність до сучасних вимог. У минулому навчальному році у Старосільській школі був зроблений капітальний ремонт 2 кабінетів 2-х класів, кабінет психолога, замінено підлогу у роздягальні 1 класу, в коридорі  першого поверху підлогу  замінено на таку, що відповідає нормам пожежної безпеки, біля обіньої зали встановлено нову сантехніку та пристрої для використання рідкого мила та паперових рушників, встановлені фільтри для очищення води, освітлення території школи, замінені електричні лічильники, відремонтована духова шафа у шкільній їдальні, зроблений ремонт шкільного автобусу, ведеться капітальний ремонт спортивної зали, усе це –  на загальну суму 450687 грн 72 коп.

Придбані меблі та навчальне обладнання для кабінетів 1 та 2х класів, кабінетвів фізики, хімії, быології, математики та кабінету психолога, 3 інтерактивні дошки, 2 документкамери, 3 принтери, жалюзі, стенди, таблиці та інше на загальну суму 251821 грн 79 коп.

Дивіться фото.

Звіт адміністрації школи про навчально-виховну та господарську діяльність закладу у 2017 – 2018 навчальному році.

І. Навчальна діяльність.

У 2017 – 2018 навчальному році усі навчальні програми із предметів, передбачених навчальним планом, було виконано.

На кінець навчального року у школі навчалося 159 учнів. Із них високого рівня досягли 14 учнів:

Книш Софія,  Пузиренко Сергій, Ралка Арсеній, Тендітна Аліна – 3 клас;

Карпенко Анастасія, Недихалова Євгенія, Савченко Руслана, Шевердін Арсеній, – 4 клас;

Музикін Матвій, Мурай Юрій – 5 клас;

Бульченко Руслан, Лаврик Дарина, Колодненко Андрій – 6  клас;

Книш-Петренко Захарій – 7 клас.

Одержали атестат про середню загальну освіту 13 учнів:

Лазор Анна
Денисенко Яна
Куліков Дмитро
Лазаренко Дар’я
Сергієнко Яна
Лаврик Артем
Симоненко Ксенія
Кривенко Денис
Лядський Богдан
Міщенко Сергій
Сиромятніков Данило
Солона Артур
Корзун Владислав

Одержали свідоцтво про неповну загальну середню освіту 16 учнів:

Голоктіонов Дмитро
Індик Михайло
Кибукевич Катерина
Кіріліна Аліна
Лаврик Євген
Поляков Олександр
Сафрон Анастасія
Сиромятніков Олексій
Таран Даніїл
Ярмоленко Наталія
Ярох Аліна
Дудник Денис
Козлова Владислава
Карташова Олена
Васил’єва Наталія
Цибульняк Катерина

Участь в предметних олімпіадах та конкурсах.

У 2017-2018 навчальному році учні школи вибороли 8 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з  базових дисциплін:

Сергієнко Яна Вікторівна, 11 клас – І місце  з української мови та літератури, ІІ місце з біології;

Скидан Єлизавета Олександрівна, 8 клас – І місце з української мови та   літератури;

Лазор Анна Володимирівна, 11 клас – ІІ місце з математики;

Стукало Іван Ігорович, 8 клас – І місце з історії;

Книш-Петренко Захарій В’ячеславович – І місце з математики, ІІІ місце з хімії;

Бульченко  Руслан Миколайович – І місце з математики.

У ІІІ  етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики Захарій Книш-Петренко зайняв ІІІ місце.

ІІ етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика:

Книш Софія Віталіївна, 3 клас – І місце;

Мурай Юрій Олександрович, 5 клас – І   місце;

Сергієнко  Яна Вікторівна, 11 клас – І місце;

Лаврик Дарина Миколаївна, 6 клас – ІІ місце;

Скидан Єлизавета Олександрівна, 8 клас – ІІІ місце

ІІ етап Міжнародного мовно-літературного  конкурсу імені Т.Шевченка:

Мурай Юрій Олександрович, 5 клас – І місце

Сергієнко Яна Вікторівна, 11 клас – І місце

Лаврик Дарина Миколаївна, 6 клас – ІІ місце

Скидан Єлизавета Олександрівна, 8 клас – ІІ місце

ІІ. Виховна робота

Вся виховна робота в школі  побудована за Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх закладів і має такий зміст виховної діяльності : ціннісне ставлення до себе , ціннісне ставлення до сім’ї , родини , людей , ціннісне ставлення до праці, ціннісне ставлення  до природи , ціннісне ставлення до мистецтва, ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави.

Правосвідомість полягає у вихованні поваги до Конституції України , законодавства , державної мови у вмінні відстоювати свою думку , передбачати можливі наслідки дій та вчинків , захищати та підтримувати закони і права людини , бути обізнаними із способами соціального захисту.

Найбільш поширеними формами з правового виховання  є бесіди , виховні години , диспути  , обговорення  кінофільмів , проведення конкурсів , вікторин.

З метою правової освіти учнів та на виконання Комплексної Програми з профілактики правопорушень у нашому закладі були проведені просвітницькі заходи , спрямовані на формування знань про сутність і види злочинів та інших правопорушень:

 • Всеукраїнський тиждень права (учитель історії Кошман Л.О.)
 • Місячник безпеки дорожнього руху (заступник зВР Кошман Л.О. та педагог-організатор Саврук Л.М.)
 • День Гідності і Свободи (заступник зВР Кошман Л.О. та педагог-організатор Саврук Л.М.)
 • Книжкові виставки , презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, показ презентацій (Шкільний бібліотекар Онопрієнко І.С.).
 • Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля (практичний психолог Каблюк В.В)

З метою попередження правопорушень, насильства , жебракування  з учнями школи  проводилась цілеспрямована профілактично- попереджувальна робота  . Класні керівники постійно тримають зв’язок з родинами, відвідують родини вдома, телефонують. На внутрішкільному обліку перебувало 2 учні. З учнями, схильними до правопорушень проводилась корекційна робота практичним психологом, соціальним педагогом Каблюк В.В., заступником з ВР Кошман Л.О., класними керівниками. Учні даної категорії  залучались до участі в класних та шкільних заходах.

Також проводяться заходи спрямовані на виховання міжнаціональної поваги й непримиримого ставлення до проявів расизму та ксенофобії: тренінги, бесіди, круглі столи (практичний психолог Каблюк В.В).

Протягом 2017-2018 н.р. працювала Рада профілактики правопорушень та шкільний наркопост (заступник з ВР Кошман Л.О). На засіданнях розглядалися питання роботи з учнями девіантної поведінки, проводились консультації для батьків, педагогів, зустрічі з представниками правоохоронних органів.

У системі робота з профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління. Створено банк даних  дітей «групи ризику». У рамках тижнів, днів і місячників з профілактики дитячого травматизму проведено: бесіди «Безпечна дорога до школи», «Пам’ятаймо про 101», День безпеки життєдіяльності напередодні канікул, акції «Наркоманія – знак біди», «Здорова людина – здорове суспільство».

Національна свідомість  виявляється у набутті молодим поколінням соціального досвіду , успадкування духовних надбань українського народу досягнення високої культури міжнаціональних взаємин , формування у молоді рис громадянина України , усвідомлення моральних та культурних цінностей , історії , звичаїв , обрядів , символіки. Однією з найефективних форм виявлення результативності щодо формування громадянських якостей учнів є їх залучення у різноманітних учнівських конкурсах, які дозволяють розкрити творчі здібності за різними темами та напрямками. Протягом року було проведено:

 • День Захисника України (заступник зВР Кошман Л.О., учитель Захисту Вітчизни Кикоть В.В)
 • День визволення України від німецько-фашистських загарбників і перемоги у ІІ Світовій війні (учитель історії Кошман Л.О)
 • День українського козацтва (учитель фізкультури Ткаченко С.В)
 • Заходи до Дня народження Грушевського (учитель історії Кошман Л.О, учитель української мови та літератури Вельможна І.В)
 • День пам’яті жертв Голодомору (заступник зВР Кошман Л.О)
 • День української писемності (учителі української мови та літератури Вельможна І.В, Коваленко О.В)
 • Вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Україні (заступник зВР Кошман Л.О, практичний психолог Каблюк В.В)

Організація дитячого самоврядування в закладі планується відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи навчального закладу. В школі працює Рада старшокласників, яку очолювала Лазаренко Дар’я.

Організація учнівського самоврядування починається з класного колективу. У кожному класі обрані староста та його заступник. Відповідальні справи щодо керівництва життям класу доручаються активу, а потім залучається весь класний колектив. У Раді (класі) діють шість комісій.

Діяльність учнівського самоврядування  здійснюється за чітко складеними планами засідань Учнівської Ради та кожної комісії.

Протягом  навчального року робота учнівського самоврядування  була ефективною. Комісії працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи в школі. Лідери учнівського самоврядування протягом року були активними учасниками різноманітних акцій та  організовували  шкільні тематичні заходи:

– День туризму (учитель фізкультури Лазаренко О.О.)

– Святковий концерт до Дня вчителя (педагог-організатор Саврук Л.М.)

– Акція до Всеукраїнського дня бібліотек «Подаруй книгу бібліотеці (шкільний бібліотекар Онопрієнко І.С)

– Акція «16 днів без насильства» (практичний психолог Каблюк В.В)

– Новорічна майстерня (педагог-організатор Саврук Л.М.)

– Місячник «Зимуючі птахи» (учитель біології Науменко В.О.)

– Акція «Охорона первоцвітів» (учитель біології Науменко В.О.)

– Квест «Молодь обирає здоров’я» (учитель Доценко Ю.В)

– День Пам’яті та Примирення (учитель історії Кошман Л.О)

– День вишиванки (педагог-організатор Саврук Л.М)

На базі нашої школи діє кімната українського побуту (Савченко Л.М., Саврук Л.М) , яка постійно поповнюється експонатами , створюються нові експозиції.

Ціннісне ставлення до сім’ї , родини , людей виявляється у моральній активності особистості , прояві чуйності , чесноті , правдивості , працелюбності, справедливості , гідності ,милосердя , толерантності , совісті , терпимості до іншого, миролюбності, готовності допомогти іншим, обов’язковості, добросовісності, вічливості , делікатності,тактовностями , вмінні працювати з іншими ; здатності прощати і просити пробачення , протистояти виявам несправедливості , жорстокості.

Показник моральної вихованості  особистості – це єдність моральної свідомості та поведінки , єдність слова і діла , наявність активної за формою та моральної за змістом життєвої позиції.

У цьому напрямку виховної роботи в школі були проведені такі заходи :

 • День вчителя (педагог-організатор Саврук Л.М., керівник гуртка «Умілі руки» Каблюк В.В)
 • Ярмарка до Дня Святого Миколая (педагог-організатор Саврук Л.М., керівник гуртка «Умілі руки» Каблюк В.В, учитель музики Савченко Л.М)
 • Новорічні свята (класоводи, класні керівники 1-11 класів)
 • Шевченківський тиждень (учителі української мови та літератури Вельможна І.В, Коваленко О.В)
 • Зустріч у літературній вітальні «Чарівний світ поезії» (учителі української мови та літератури Вельможна І.В, Коваленко О.В)
 • Тематичний тиждень «Великодня писанка» (педагог-організатор Саврук Л.М., керівник гуртка «Умілі руки» Каблюк В.В)
 • «Українські вечорниці» (учитель української мови та літератури Коваленко О.В)
 • «День вишиванки» (педагог-організатор Саврук Л.М)
 • Свято української родини (класовод 2 класу Мірошниченко Г.Г)
 • Флешмоб «Україна крокує до Європи (практичний психолог Каблюк В.В.)

Продовжує роботу шкільний волонтерський загін «Турбота» (педагог-організатор Саврук Л.М.). Завдяки волонтерській роботі учні та педагоги школи брали участь у благодійних акціях «Від серця до серця», «Діти – воїнам АТО», «Великодній кошик», «Патріотична хвиля».

Ціннісне ставлення до природи  формується в процесі екологічного виховання. Його мета в усвідомленні функцій природи в житті людини, почутті особистої причетності до збереження природних багатств , відповідальності за них ; поводитись компетентно , екологічно безпечно ; активній участь у природоохоронних заходах ; посиленому екологічному просвітництву. Ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура обов’язковою умовою сталого розвитку суспільства , узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку.

Протягом 2017/2018 навчального року були такі екскурсії та акції :

 • Екскурсії до Ніжина, Батурина, Києва (педагог-організатор Саврук Л.М)
 • Акція «За чисте село, за чисте довкілля» (адміністрація школи)
 • Акція «Санітарний четвер» (класоводи, класні керівники 1-11 класів)
 • День Землі (учитель біології Науменко В.О)
 • Конкурс малюнків «Мій улюбленець», презентації до Дня захисту тварин (педагог-організатор Саврук Л.М., учитель біології Каблюк В.В)

Ціннісне ставлення до мистецтва формується у процесі естетичного виховання і виявляється у відповідній ерудиції , широкому спектрі естетичних почуттів , діях і вчинках , пов’язаних з мистецтвом. Естетичне виховання спрямоване на розвиток у зростаючої особистості  широкого спектру почуттів – здатності виразити власне ставлення до мистецтва. Важливим є сприймання об’єктів довкілля як естетичної цінності , ерудиція у галузі мистецтва , власний погляд на світ , здатність радіти  за інших як ознака духовної зрілості.

Протягом року  учні відвідували гуртки художньої самодіяльності та брали участь у  мистецьких  конкурсах.

Дивіься:

САВЧЕНКО Л.М (вокал)

ЛАЗАРЕНКА О.О (спорт)

САВРУК Л.М. (квітникарі)

 

 

Comments are closed.